• Coraz więcej pasażerów w polskich portach lotniczych

    Date: 2012.04.05 | Category: Linie lotnicze | Tags: ,,,,,,

    Rozwój różnych przewoźników a także przelotów czarterowych sprawiła, że również porty lotnicze w bardzo szybkim tempie się rozwijają. Port lotniczy imieniem Fryderyka Chopina to największe lotnisko mieszczące się w naszej stolicy. Niedaleko lotnisko znajduje się mnóstwo hoteli. Okęcie obsługuje ponad 50 procent ruchu pasażerskiego w naszym kraju. Na drugim miejscu znajduje się lotnisko w Balicach. Już od czerwca w Warszawie będzie funkcjonowało nowe lotnisko – Modlin. Będzie przeznaczone głównie tanim liniom lotniczym. Wizz Air przenosi od lipca wszystkie swoje samoloty właśnie do Modlina. Inny przedstawiciel taniego latania Ryanair zaoferował kilka nowych połączeń z tego poru lotniczego.

    W zeszłym roku w Polsce z usług linii lotniczych skorzystało aż 21 711 135 klientów. Było to o ponad sześć procent więcej pasażerów niż w roku ubiegłym. Port lotniczy w Warszawie zanotował większe zainteresowanie usługami lotniczymi. Ruch pasażerski z 42 procent wzrósł do 43 procent. Bardzo duży wzrost zanotowano także w połączeniach miedzy polskimi miastami. W czasie roku ruch pasażerski wewnątrz kraju zwiększył się o 20 procent. Trasy międzynarodowe również zyskały na znaczeniu i na loty zagraniczne sprzedaje się o sześć procent więcej biletów lotniczych. W roku 2011 Polacy najczęściej ruszali do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji. Najwięcej lot sprzedał biletów lotniczych do Londynu. Jeśli chodzi o przeloty czarterowe najwięcej naszych rodaków latało do Turcji. Egipt mimo zamieszek politycznych wciąż przoduje na liście najchętniej wybieranych krajów na wczasy, jednak zanotowano spadek ilości biletów.

    Na rozwój głównego portu lotniczego w Polsce ma wpływ coraz lepsza kondycja Lotu-polskich linii lotniczych.Lot mimo początkowego kryzysu obecnie notuje zyski. W samym miesiącu lutym zauważono znaczny wzrost sprzedaży biletów lotniczych, szczególnie w połączeniach krajowych. Lot wciąż tworzy nowe kierunki, dzięki czemu komunikacja w naszym kraju jest na coraz wyższym poziomie.