• Emirates z największą liczbą Airbusów

  Date: 2015.05.11 | Category: Linie lotnicze | Tags: ,,,,,,

  Działalność linii lotniczych już dawno przestała polegać na zabieraniu klientów w rejsy samolotem, dziś wszyscy przewoźnicy podejmują szereg działań, których celem jest poprawa komfortu podróży i przyciągnięcie jak największej liczby pasażerów. Przewoźnicy prześcigają się planując i wdrażając nowe innowację. W procesie tym uczestniczy także linia lotnicza Emirates. Są to linie lotnicze, które swoją siedzibę mają w Dubaju. Emirates, podobnie jak Qatar Airways oferuje nam potężna siatkę połączeń, aż do 110 miejsc w 62 krajach.

  emirates airlines

  Od 30 marca 2014 roku sztandarowe połączenie Emirates, jakim jest Dubaj-Monachium, będzie obsługiwane przez kolejnego Airbusa A380. Trasa ta wykonywana jest już przez jedną maszynę tego typu oraz przez Boeinga 777-300ER. Zabieg ten ulepszy pozycję przewoźnika i zwiększy liczbę oferowanych pasażerom miejsc aż o około 1800 tygodniowo. Jest to celowy ruch motywowany popularnością owego połączenia. Od 2011 roku trasę tę pokonało ponad 600 tysięcy pasażerów.

  Wiceprezes Emirates ds. Globalnej Sprzedaży Przewozów Pasażerskich, Thierry Antinori, uważa to posunięcie za bardzo istotne. Mówi o tym, że port lotniczy w Niemczech jest dla linii kluczowy, otwiera możliwości dotyczące nie tylko Niemiec, ale dostępu do całej Europy. Rozwój handlu, turystyki i innych inwestycji w tamtych regionach ma duży wpływ na przyszłą sytuację Emirates.

  Ciekawostką może być fakt, że przewoźnik pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich posiada najwięcej na świecie maszyn typu Airbus A380. Swoim zasięgiem obejmuje on 39 samolotów tego właśnie rodzaju.

  Kolejnym newsem jest również zwiększenie lotów do Luandy. Loty do stolicy Angoli od 1 grudnia są wykonywane nie trzy razy w tygodniu, lecz codziennie. Emirates trasę między Luandą a Dubajem zapoczątkowały w 2009 roku. Na samym początku połączenie obsługiwane było przez Airbusa A330-200, obecnie został o już wymieniony na nowszego Boeinga 777-300ER.Ogółem wzrost jaki zanotują linie po takim rozwiązaniu sprawy to przewóz 1600 klientów więcej niż dotychczas.

  Innym powodem do radości jest fakt, że linii Emirates udało się pobić nowy rekord w lotnictwie, zamawiając 150 Boeingów 777X oraz 50 Airbusów A380. Jest to zdecydowanie największe zamówienie nie tylko linii lotniczych, lecz także w historii lotnictwa. Łączna wartość maszyn została oszacowana na kwotę około 99 miliardów dolarów. Imponujące zamówienie odbyło się podczas Dubai Air Show zdeklasowało innych nabywców. Po uwzględnieniu teraźniejszego i wcześniejszego zamówienia flota Emirates będzie przedstawiała się następująco: 214 Boeingów 777, 101 Airbusów A380 i 70 samolotów A350.

  Rosnącym zainteresowaniem cieszy się także połączenie do Warszawy przez Dubaj, które obsługuje ten przewoźnik. Liczba podróżnych stale rośnie, Zjednoczone Emiraty Arabskie to wciąż bardzo zagadkowe, a jednocześnie przepiękne miejsce.

  emirates airlines