• Indyjska wyspa

    Date: 2011.07.13 | Category: Ciekawe miejsca | Tags: ,,,,,,,,,

    Indyjska wyspaIndyjska wyspa, mimo, że nie jest znana przez ówczesnych turystów, właśnie przez mieszkańców naszego kontynentu została odkryta. Wyspa Mauritius odkryto ponad 500 lat temu, a sprawca tego byli Portugalczycy. Wcześniej była znana głównie żeglarzom. Nikt nie myślała wtedy, że powstanie tutaj całe zaplecze turystyczne, wraz z hotelamii miejscami rozrywki. Wtedy nikt nie spodziewał się, że tamtejsze przepiękne krajobrazy będą mogli podziwiać turyści z całego świata. Wyspa tak odległa Europie to mieszanka różnych kultur i cywilizacji. Można znaleźć tutaj zarówno Chińczyków jak i Hindusów a także potomków Czarnego lądu. Koloniści z Europy, szczególnie z Francji i Anglii przywieźli tutaj swoje zwyczaje i nawyki. Ta mieszanka szczególnie ujawnia się w regionalnej kuchni, w której można zauważyć naleciałości z Francji, ale także znaleźć przyprawy z Indii.

    Turyści mogą tutaj zrobić zakupy na różnych kramach i targowiskach kupując orientalne przysmaki, szczególnie owoce, które tak trudno zdobyć na naszym kontynencie. Niegdyś wyspa zachwycała także niespotykanymi nigdzie zwierzętami i ptactwem. Między innymi były to ogromne żółwie, które niestety zostały wytępione. Podobnie wiele innych gatunków wyginęło, co świadczy o zgubnym wpływie człowieka i cywilizacji na ekosystem. Choć wciąż fauna i flora wyspy jest bardzo bogata, z lądu zniknęło kilkadziesiąt oryginalnych i rzadko spotykanych gatunków.

    Na wyspę możemy polecieć liniami lotniczymi Condor. Loty będą realizowane z krótką przesiadką we Frankfurcie. Z Polski można lecieć zarówno z Warszawy, jak i z Wrocławia. Condor funkcjonują jako tanie linie lotnicze. Oprócz lotów do Niemiec realizują również połączenia z Ameryką i Afryką. Kupując bilety lotnicze możemy uczestniczyć w programie Miles & More, czyli zbieranie punktów za kolejne odcinki podróży. Dzięki temu kolejne podróże mogą być tańsze, a uzbierane punkty możemy zamienić na cenne nagrody. Choć w puli ubywa biletów, szybka decyzja pozwoli skorzystać z wczasów na przepięknej wyspie.

    Indyjska wyspa