• Linia Lotnicza LOT startuje z rejsami do Pekinu już w przyszłym roku

  Date: 2011.12.15 | Category: Linie lotnicze | Tags: ,,,,,,,

  Linia Lotnicza LOTPo tym jak Rosja zgodziła się na wykonywanie przez PLL LOT lotów nad Syberią polski przewoźnik jest coraz bliżej realizacji swoich planów związanych z uruchomieniem połączeń z warszawy do Pekinu. W prawdzie LOT obsługiwał już tą trasę, jednak wtedy nie uzyskał zgody na przeloty nad Rosją, korzystając z innej możliwości wybrał najdłuższą, przez co najdroższą trasę, nadkładając drogi południową granicą Rosji, dlatego w rozkładzie LOT-u pozycja ta widniała zaledwie 2 miesiące.

  Obok połączenia do Hanoi była by to pierwsza propozycja dalekiego zasięgu w szeregach LOT-u od ponad roku. Warto dodać, że jeden z portali internetowych przyznał połączeniu Warszawa – Hanoi tytuł “Wydarzenia toku 2010“. Co ciekawe Rosja wyraziła zgodę, wszelkie opłaty z tego tytułu trafią do Aeroflotu, z kolei ten będzie mógł w zamian latać do Krakowa.

  Jak zapowiedział rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT z początkiem nowego roku bilety lotnicze na wspomniany rejs pojawią się w sprzedaży, jednak na pierwszy lot trzeba będzie poczekać do wakacji. Narodowy przewoźnik miał nadzieję pierwszy lot do Pekinu uda mu się połączyć z dziewiczym lotem Boeinga 787 Dreamaliner w polskich barwach, jednak dostawa przedłuży się w okolice zwartego kwartału 2012 r. Do czasu przybycia maszyny marzeń lot obsługiwany będzie przez samolot Boeing 767-300ER.

  Według znawców branży półroczny termin sprzedaży biletów to zdecydowanie za mało, w przypadku lotu do Hanoi sprzedaż trwała przez 9 miesięcy, zaś inne linie poświęcają na to nawet rok, przykładem jest linia JAL, która promocję i sprzedaż biletów lotniczych na trasie pomiędzy Tokio-Narita a Bostonem rozpoczęła w maju tego roku, a połączenie rusza pod koniec kwietnia 2012 roku.

  Teraz Polska Linia Lotnicza LOT czeka na decyzję portu lotniczego w Pekinie w sprawie godzin startów lub lądowań, czyli tzw. sloty. Od tego zależy jakie godziny lotów pojawią się w systemie rezerwacyjnym LOT. W roku 2008 godziny były tak nieprzyjazne, że obłożenie rejsów było niewielkie. Wynegocjowanie dobrych slotów, umożliwiających sensowne ułożenie rozkładu jest nie do przecenienia.

  Pierwsza maszyna 787 Dreamliner nowego typu w polskiej flocie nie pojawi się wcześniej niż w czwartym kwartale 2012 roku, dlatego do Pekinu na razie latał będzie starszy model B767. Oznacza to mniejszą liczbę pasażerów przewiezionych jednorazowo, a także mniejszy komfort podróży. Co ciekawe także czas trwania lotu będzie dłuższy, 767 obsługuje tą trasę o 30 minut dłużej niż liniowiec marzeń.

  Nie tylko zarząd spółki PLL LOT, ale przede wszystkim pasażerowie czekają na dostawę Dreamlinera, to najnowsza maszyna w świecie samolotów, charakteryzuje się wysoką jakością, niebywałym komfortem, przestrzenią oraz lekkością i oszczędnością paliwa, wielu chce po prostu się nią przelecieć, przykładem może być całkowite wykupienie biletów na loty linii lotniczej ANA, które obsługiwał pierwszy B787 w czasie pierwszych trzech tygodni kursowania.