• Loty z Gdańska do Helsinek z Finnairem

    Date: 2011.06.02 | Category: Podróże | Tags: ,,,,,,

    FinnairFinnair to jedne z najstarszych linii lotniczych, które istnieją na podniebnym rynku już od 1923 roku. Najbardziej słyną z realizacji lotów z Europy do Azji przez Helsinki. Biorąc pod uwagę ukształtowanie geograficzne, jest to najkrótsza trasa, stąd tak duża popularność tych linii. Połączenie Warszawy z Szanghajem, Hongkongiem czy Japonią zajmuje około 12 godzin. Do Australii z Finnairem dostaniemy się już w czasie doby. Fińskie linie lotnicze zatrudniają ponad 9500 pracowników i maja jedną z najlepszych flot na świecie. Od ponad 10 lat Finnair należy do sojuszu oneworld wraz z takimi liniami jak British Airways, Iberia czy American Airlines.

    Połączenie Nowego Jorku z Helsinkami jest obsługiwane 10 razy w tygodniu. Do Bergen Finnair realizuje połączenia w sezonie letnim. Połączenia z Tokio realizowane są od czerwca do września. Dodatkowo od wiosny 2011 roku Finnair zwiększa ilość lotów z Gdańska do Helsinek. Zamiast trzech, będą się odbywały siedem razy w tygodniu. Z Gdańska samolot będzie latał w poniedziałki, środy i soboty o 11:15. A także wtorek, czwartek, piątek i niedzielę o godzinie 18:10. Droga powrotna będzie realizowana w te same dni o 09:45 a także 16:40.Lot będzie obsługiwany przez nowoczesne samoloty i będzie trwał około dwóch godzin. Z Helsinek realizowane są szybkie i dogodne połączenia miedzy innymi z Seulem, Tokio, Pekinem czy Delhi. Do końca marca 2011 będzie można wykupić bilety lotnicze do Osaki w promocyjnej cenie 2745 złotych. Gdańsk będzie trzecim portem lotniczym, który łączy Polskę z Finlandią. Dodatkowo korzystnie wpłynie na rozwój turystyki, a także zacieśni współprace miedzy nami a odległymi państwami. Na pewno fińskie linie nie pożałują tych połączeń. Szczególnie biorąc pod uwagę jak rośnie zainteresowanie kierunkami azjatyckimi.

    W trzecim kwartale 2010 linie lotnicze zanotowały wzrost ruchu między Polską a Japonią o 28%, z kolei miedzy naszym krajem a Chinami o 24%. Codziennie Finnair będzie latał do Seulu, Singapuru, Tokio, Pekinu, Szanghaju. Finnair zdobywa codziennie klientów nie tylko sprawnymi połączeniami w odległe kraje, ale także wykwalifikowanym personelem a przede wszystkim rozbudowaną i odnowioną flotą. Ostatnio fińskie linie nie tylko odmalowały samoloty, ale także zmieniły wystrój kabin i mundurki obsługi na pokładach. Zostało zmienione także logo. Zachowano stara kolorystykę, ale ozdobiono go bardziej przejrzystym, lżejszym i ciepłym kolorem. W nowych barwach będą na razie latały samoloty dalekiego zasięgu. Do 2013 w planie jest wymiana całkowita floty. Koszt renowacji marki szacuje się na dziesięć milionów euro. Nowa jakość ma także dopasowywać sie do indywidualnych potrzeb każdego pasażera. Finnair poprzez wprowadzane zmiany chce się stać najlepszym przewoźnikiem na rynku skandynawskim. A także udowodnić, ze nawet tradycyjne , wieloletnie linie lotnicze mogą iść z nowością i postępem.