• Nagrody przyznawane przez port lotniczy na Okęciu

  Date: 2012.02.29 | Category: Inne | Tags: ,,,,,,

  Port lotniczy imieniem Fryderyka Chopina w Warszawie w minionym roku odnotował znaczne zyski. Duża działalność Lotu a także zagranicznych przewoźników sprawiła, ze nasze lotnisko się rozwija. Po raz szósty port lotniczy przyznawał nagrody w różnych kategoriach.

  Lotnisko Warszawa

  W kategorii „Wzrost ruchu pasażerskiego” pierwsze miejsce otrzymała nasza rodzima linia lotnicza. Lot oferuje bardzo bogatą siatkę połączeń po naszym kontynencie a także sprzeda bilety lotnicze do Azji, Afryki i na Bliski wschód. Lot jest członkiem sojuszu Star Aliance. Dzięki zyskom mógł pozwolić sobie na nowego Dreamlinera, którego nie posiada jeszcze żadna europejska linia lotnicza. Lot uruchomił także mnóstwo nowych połączeń krajowych. Najnowsza trasa to Warszawa – Bydgoszcz. Ponadto Lot ostatnio przez kilka dni pozwolił pasażerom kupować bilety lotnicze bez dodatkowej opłaty za wystawienie biletu. Dzięki temu najtańsze był właśnie loty krajowe, gdyż w nich opłaty za wystawienie biletu są najdroższe. Lot znany jest także z taryfy first minut a także edycji „Szalona środa”. Wciąż pozyskuje klientów przez ciekawe oferty. Niedawno była to oferta dla klientów biznesowych. Klienci biznesowi posiadający własną firmę mogą zbierać dodatkowe punkty za każdy przelot. Popularność Lotu wzrasta, dlatego oprócz normalnych odpraw można to uczynić w Złotych Tarasach.

  Za najcichszego przewoźnika lotniska na Okęciu uznano Wizz Air. Wizz Air oferuje loty na ponad dwustu kierunkach. Wizz Air również w ostatnim czasie zanotował ogromne zyski. Niestety od lipca Wizz Air pożegna się z Okęciem, gdyż według ustaleń wszystkie połączenia z Okęcia zostaną przeniesione do nowego portu lotniczego w Modlinie. Wizz Air z tej okazji wyprzedaje wszystkie bilety z 20 procentową zniżką. Swoją decyzje tłumaczy zbyt wygórowanymi cenami.

  Za największe wydarzenie promocyjne uznano lądowanie Lufthansy. Lufthansa lądowała ogromnym statkiem powietrznym, lecącym z Frankfurtu. Rzecz odbyła się z okazji 40 lat latania pomiędzy Warszawa a Frankfurtem. Lufthansa uważana jest za jedno z największych towarzystw lotniczych na świecie. Swoją główną siedzibę ma w Monachium a cały terminal należy do tej linii w porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem.