• Nowe połączenia w tanich liniach lotniczych Air Asia

  Date: 2012.05.23 | Category: Linie lotnicze | Tags: ,,,

  Air Asia otrzymała tytuł najlepszej taniej linii lotniczej na świecie. Już teraz oferuje loty w bardzo niskich cenach między azjatyckimi miastami. Z Kuala Lumpur można latać do Dżakarty, Wientian i Rangun. W cenie wliczony jest bagaż podręczny o wadze siedmiu kilogramów. Air Asia to malezyjski tani przewoźnik. Przede wszystkim łączy miasta w południowo-wschodniej części azjatyckiego kontynentu. Jej największy port to Kuala Lumpur.

  Air Asia

  Kuala Lumpur to największe miasto Malezji. Największe budynki tego miasta to Petronas Towers. Tutaj znajduje się także największy dom handlowy Malezji. Oprócz tego miasto posiada meczet i mnóstwo pomników. Azja coraz częściej staje się celem wczasów naszych turystów. Wielu z nich fascynuje się kultura, tradycją i religią Azji.

  Odpowiednikiem Air Asia w Europie został easy jet, który otrzymał nagrodę najlepszej taniej linii lotniczej naszego kontynentu. Brytyjski przewoźnik nie posiada zbyt długiej tradycji, jednak bardzo szybko zaskarbił sobie zaufanie pasażerów. Wchodziły na rynek lotniczy w czasie gdy wśród tanich linii lotniczych królował Ryanair. Easy jet uważane są nie tylko za tanie linie, ale także za przewoźnika z klasą. Podczas wpuszczania na pokład samolotu obowiązuje system grupowy z grupami pierwszeństwa. W dodatku Easy jet bardzo zwraca uwagę na komfort pasażerów, którzy mają ograniczoną sprawność ruchową. Easy jet został doceniony jako przewoźnik dbający o środowisko. Jego samoloty pokrywa specjalny materiał, który ogranicza przepuszczanie hałasu a także spalin do otoczenia. Podczas podróży pasażerowie mogą skorzystać z dodatkowych usług jak zakupy w easy kiosku czy wypicie kawy i herbaty stworzonych ze specjalnych, ekologicznych ziaren. Easy jet ma także bardzo młodą flotę. Samoloty tej linii mają niecałe trzy lata. W Polsce zyskuje na popularności choć lata tylko z jednego portu lotniczego w Krakowie. Easy jet obecnie obsługuje około siedemdziesięciu tras. Szczególnie dużą popularnością cieszą się trasy do Afryki.

  Air Asia