• Nowe połączenie między Gdańskiem a Rygą

    Date: 2011.06.20 | Category: Połączenia lotnicze | Tags: ,,,,,,,,,,,

    Połączenie Gdańsk RygaKto nie zna zbyt dobrze krajów Bałtyckich, od wiosny będzie miał okazje poznać mało spopularyzowane, lecz atrakcyjne tereny. Od 18 kwietnia 2011 roku rusza nowy kierunek realizowany przez łotewskie linie lotnicze Airbaltic. Będzie to połączenie miedzy Gdańskiem a Rygą. Gdańsk będzie drugim , po Warszawie lotniskiem, gdzie stacjonują Airbaltic. Z Rygi do Gdańska będzie można latać w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele. W te same dni będą realizowane trasy powrotne.

    Ryga jest to największa, a zarazem najpiękniejsza bałtycka stolica. Do bałtyckich stolic należą także Wilno i Tallin. Mimo, że znajdują się niedaleko Polski, nasi rodacy bardzo rzadko tam docierają. Ryga jest bardzo zielonym miastem, gdyż znajduje się tutaj wiele parków i lasów. Najpiękniejszym miejscem jest starówka z rozłożystymi kamienicami i wąskimi uliczkami. Wielką atrakcją jest zamek ryski. Do tego miasta połączenia oferują także tanie linie lotnicze. Ryanair lata do Rygi z Londynu , Frankfurtu , Tampere a także z Berlina. Z Niemieckiej stolicy loty do Rygi operuje ponadto Air Berlin, Germanwings, oraz Aer Lingus. Do stolicy Łotwy organizowane są także wycieczki autokarowe. Ryga z roku na rok zyskuje na popularności. To piękne miasto niczym nie ustępuje zachodnim stolicom.

    Połączenie Gdańsk RygaLinie lotnicze Air Baltic istnieją na podniebnym rynku już od 1995 roku. Co roku mogą się poszczycić obsługą 2, 5 miliona turystów. Air Baltic lata pomiędzy Europą, Azją i Afryką. Obecnie posiadają 18 samolotów marki Boeing 737, 2 Boeingi 757 oraz 11 maszyn Fokker 50.

    Łotewskie linie lotnicze weszły w nowy rok z bardzo atrakcyjnymi promocjami. Niższe ceny przewoźnik zaoferował na około 70 tras. Bilet lotniczy do Berlina można kupić w cenie 39 euro. W tej cenie możemy także polecieć między innymi do Wilna, Talinu, Tromso, Hanoweru, Turku czy Brukseli. Połączenie z Oslo i Londynem kosztowało turystę jedyne 19 euro. Z Rygi do Warszawy polecimy za 29 euro. Bilety lotnicze w cenie 99 euro możemy kupić do Damaszku, Tel Awiwu, Dubaju, Bejrutu i Taszkientu.