• Nowe statki powietrzne w szeregach Norwegian

    Date: 2011.08.22 | Category: Linie lotnicze | Tags: ,,,,,,,,

    NorwegianNorwegian Air Shuttle ASA czyli tanie linie lotnicze na rynku znane po prostu jako Norwegian są drugim co do wielkości przewoźnikiem w Skandynawii i trzecią największą tanią linią lotniczą w Europie. Co ciekawe spółka jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Oslo. Siatka połączeń obejmuje m.in. Europę, Afrykę Północną oraz Bliski Wschód. Dzięki konkurencyjnym cenom i skierowaniu strategii na klienta firma w ostatnich latach zanotowała znaczny wzrost. Potwierdzeniem mogą być liczby osiągnięte przez przewoźnika w 2010 roku. W ubiegłym roku Norwegian obsłużył ponad 13 milionów pasażerów, siatka obejmowała 260 tras do 100 miejsc, a zatrudnionych pracowników pozostawało blisko 2500. Od początku istnienia Norwegian wychodził z założenia, że „Każdy powinien pozwolić sobie na latanie”, dlatego swą ofertę skierował do wszystkich, i tych bardziej zamożnych jak i tych z mniejszym portfelem, każdemu dając możliwość podróżowania samolotami. Oferując konkurencyjne ceny udało mu się przyciągnąć klientów, a dzięki zapewnieniu im wysokiej jakości obsługi i bezpieczeństwa zostali z nim do dziś.

    NorwegianWychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pasażerów Norwegian jest obecnie w trakcie modernizacji części swoich samolotów. Nie dziwi więc fakt, że na początku tego roku wraz z firmą Boeing, podczas targów Paris Air Show spółka ogłosiła, że zamówionych zostało kolejnych 15 maszyn typu 737-800. Cały kontrakt opiewa bagatela na kwotę 1,2 miliarda dolarów. Łączne zamówienie linii lotniczych Norwegian to aż 78 maszyn. Przewoźnik sfinalizował także umowę na zakup trzech Boeingów 787 Dreamliner. We flocie będzie miał ich łącznie pięć, ale dwa będą leasingowane od ILFC. Te ostatnie dostarczone będą dopiero jesienią 2012 r. Jeśli plany spółki się udają, we flocie będzie posiadał 15 szerokokadłubowych maszyn. Pozwoli to zrealizować strategię ekspansji zarówno na zachód jak i wschód. Przewoźnik planuje uruchomić połączenia m.in. do Nowego Jorku oraz Bangkoku.

    Jeśli chodzi o Boeingi 737-800, to zostaną one wyposażone w zmodernizowane wnętrze typu Sky Interior i pokładową sieć Wi-Fi. Samoloty mogą przewozić do 189 pasażerów. Norwegian od lutego tego roku na pokładach wszystkich swoich statków powietrznych oferuje bezprzewodowy dostęp do Internetu.