• Powitaj wiosnę z Eurolotem

  Date: 2013.01.14 | Category: Linie lotnicze | Tags: ,,,,,,,,,

  EurolotPolskie linie lotnicze wciąż rozwijają się i to w zaskakującym tempie. Od marca zmienia się siatka połączeń. Eurolot wzmocnił swoją flotę i teraz będzie można podróżować nowymi Bombardierami Q400 NextGen. Do końca wakacji Eurolot będzie miał jeszcze sześć kolejnych samolotów. Zostaną także sprzedane samoloty typu ATR. W ich miejsce zostaną zakupione samoloty Q400 w ilości ośmiu sztuk. Nowe maszyny przylecą z Toronto.

  Zmiany na lepsze w polskich liniach lotniczych

  W związku z wymianą floty będzie potrzeba wprowadzić zmiany do siatki połączeń, przynajmniej tymczasowe. Z Wrocławia i Krakowa zostaną zawieszone połączenia do Lwowa, które zostaną przywrócone w sezonie letnim. Od stycznia nie będzie także przez jakiś okres połączeń Kraków- Hamburg, Kraków- Szczecin, Warszawa-Poprad, Gdańsk- Poprad. Wszystkie osoby, które ucierpią z powodu zmian otrzymają zwrot kosztów za bilety lotnicze, lub także możliwość rezerwacji miejsc w innym terminie. Eurolot dzięki nowym bombardierom będzie miał możliwość rozszerzyć swoją siatkę połączeń. Przede wszystkim nowe samoloty są bardziej ekonomiczne, bardziej ciche, wygodne i przyjazne środowisku. Samoloty będą się specjalizować już nie tylko w przelotach krajowych ale także zagranicznych. Eurolot zaoferował jako pierwszy połączenia z Chorwacją, gdzie do tej pory oferowano tylko przeloty czarterowe. Obecnie szykuje nowe połączenia z Dubrownikiem, Zadarem i Rijeką. Ponadto z wielu polskich portów lotniczych możemy dostać się także do innych desygnacji europejskich. Na zimę w zeszłym roku innowacyjnie otworzył połączenie z Popradem, co przyniosło rewelacyjne wyniki.

  Samoloty przyjazne środowisku

  Nowa maszyna Q400 to prawdziwa rewolucja i przełom. Turbośmigłowiec przez specjalny materiał, pali o wiele mniej paliwa. Dlatego jest przyjazny środowisku. Samolot spala około 30 procent mniej paliwa niż odrzutowce. Coraz więcej samolotów zwraca uwagę na aspekt ekologiczny. Do przodowników w tej dziedzinie należą tanie linie lotnicze easy jet i Norwegian.