• Poznaj stolicę Czech

  Date: 2015.06.23 | Category: Bilety lotnicze, Przeloty | Tags: ,,,,,,,

  Wczesną wiosną na wzgórzu Petrzyn, niedaleko Zamku na Hradczanach, zakwitają co roku sady owocowe. Widok ten należy do nietypowych, gdyż stolica Czech słynie raczej z nietypowych zabytków. Spacerując między kwitnącymi drzewami, mamy u stóp panoramę Czech. Podziwiamy Hradczany, Małą Stranę a także Most Karola i wieżę Starego Miasta. 300 metrowe petrzyńskie wzgórze wieńczy replika wież Eiffla, która jest tylko dwa lata młodsza od oryginału. Ze wzgórza możemy podziwiać letneńskie sady, czyli największy praski park, który był założony na terenie byłych winnic. Ślady wiosny można podziwiać na Małej Stranie. Kwitnące magnolie, pawie i fontanny są ozdobą ogrodów Wallenstaina. Pałac na terenie ogrodów, obecnie jest siedzibą Senatu Republiki Czeskiej. Naprzeciwko wejścia do ogrodu można zobaczyć ambasadę czeską. Aby odpocząć od turystów warto zobaczyć wzgórza Wyszehradzkie. To tutaj zostałą założona pierwsza czeska osada. Spędzając tutaj wczasy warto zwiedzić Praską Wenecję, która znajduje się niedaleko Mostu Karola.

  praga

  Atrakcje w Pradze

  Praga uznawana jest nie bez powodu za jedną z najpiękniejszych stolic Europy. Warto zwiedzić Bazylikę świętego Piotra i Pawła, która znajduje się na terenie twierdzy wyszehradzkiej. Turyści mogą podziwiać przepiękną fasadę, wspaniałe portale a także drzwi, które zawierają herby Przemyślidów. W hotelach i restauracjach możemy zakosztować wspaniałych potraw między innymi bramborowych knedlików. Warto szukać tańszej kuchni poza typowymi, turystycznymi szlakami. Warto także pamiętać o gospodzie, która leży niedaleko głównych szlaków turystycznych. Między innymi gospoda w dzielnicy Nustle.

  Bilety lotnicze do Pragi

  Polski do czeskiej stolic możemy udać się zarówno drogą lądową jak i powietrzną. Z Poznania i Katowic do Pragi możemy użyć polskich linii lotniczych. Z Krakowa do Pragi oferują tanie loty linie Norwegian. Z portu lotniczego w Warszawie możemy udać się do Pragi liniami Air Baltic, natomiast z Gdańska liniami Air Berlin. Do Pragi możemy pojechać także autobusem, który kosztuje około 60 złotych. Podróżując samochodem musimy liczyć się z opłatami za winiety.

  praga