• Sukces tanich linii lotniczych

    Date: 2013.03.18 | Category: Linie lotnicze | Tags: ,,,

    Tanie linie lotniczeZwolnienie gospodarcze i idący za tym kryzys sprawia, że coraz częściej zaglądamy do portfela szukając oszczędności na przykład szukając tańszych odpowiedników. W branży turystycznej turyści coraz częściej wybierają ofert first i las minute, mając nadzieję, że zaoszczędzą nieco gotówki. Wybierając się w podróż turyści szukają również ofert tanich linii lotniczych. Dlatego tanie linie lotnicze radzą sobie całkiem dobrze w panującym kryzysie gospodarczym. Sprzedaż biletów na atrakcyjnie cenowo rejsy wzrosła w styczniu i lutym o całe 50 procent. Coraz więcej Polaków, decydując się na zagraniczną wycieczkę, wolą zaoszczędzić na kosztach podróży i chętnie korzystają z ofert taniego latania. Aby kupić bilety dużo taniej, trzeba zarezerwować je odpowiednio wcześnie.

    Statystyki podają, że ze wszystkich podróżujących już 37 procent decyduje się na zakup biletów tanich linii lotniczych. Popularność tanich lotów, zawdzięczamy kryzysowi finansowemu. Część pasażerów zdecydowała się na szukanie dodatkowych oszczędności także na podróżach lotniczych, rezygnując z lotów tradycyjnymi liniami na rzecz tanich linii lotniczych. Co ciekawe jeszcze w 2008 roku, tylko 17 procent pasażerów wybierało ofertę taniego latania.

    Jeżeli jesteśmy zdecydowani wybrać się na wycieczkę zagraniczną, jednym z głównych kryterium wyboru linii lotniczych jest ich proponowana cena. W takim wypadku podróże lotnicze trzeba planować odpowiednio wcześnie. Aby móc skorzystać na promocjach, na kupno biletu nie możemy zdecydować się w ostatnim momencie. Trzeba pamiętać o tym, że w przeciwieństwie do wycieczek zorganizowanych ceny biletów lotniczych wraz z każdym bliższym dniem do planowego wylotu wzrastają.

    Tanie linie lotnicze kuszą wszystkich podróżujących atrakcyjnymi niskimi cenami, w związku ogromnym zainteresowanie, nawet największe tradycyjne linie lotnicze jak Lufthansa wprowadzają w zakres swoich usług tanie linie lotnicze. Stając się konkurencją dla takich tanich przewoźników jak Ryanair, czy Wizz Air.