• Tanie latanie po kraju

    Date: 2011.10.17 | Category: Linie lotnicze | Tags: ,,,,

    Do tej pory głównym przewoźnikiem po polskich miastach była nasza narodowa linia Lot. Oferując tanie bilety lotnicze po Polsce była dużą konkurencją dla innych środków lokomocji. Polacy zrażeni opóźnieniami pociągów i korkami na ulicach coraz chętniej i częściej korzystają z tego właśnie rozwiązania. Samoloty od dłuższego czasu to już rozrywka nie tylko dla bogaczy. Tanie bilety lotnicze sprawiają, ze nawet trasa z Rzeszowa do Szczecina może być przyjemniejsza, bezpieczniejsza i szybsza. Szczególnie w ofercie szalona środa można było znaleźć wiele ciekawych rozwiązań w lotach krajowych. Dzięki ofercie tych linii istnieje możliwość zwiększeniem zainteresowania wczasami w kraju w nadmorskich miejscowościach.

    Lot stacjonuje we wszystkich większych miastach w Polsce, a najwięcej połączeń jest realizowanych z Warszawy. Ostatnio polskie linie lotnicze obchodziły swoje 45 urodziny na lotnisku w Pyrzowicach. Mimo różnych pogłosek ta linia wciąż się rozwija. Do końca roku planuje się prywatyzację. Dzięki niej ma się znacznie polepszyć sytuacja finansowa linii a także mają odzyskać swoją dawną świetność. Kryzys finansowy w Locie zaowocował zwalnianiem wielu pracowników a także częstą zmianą prezesów. Obecnie sytuacja wydaje się bardziej stabilna a tym samym zmierza ku lepszemu.

    Obecnie oprócz polskich linii lotniczych loty krajowe oferują także zagraniczne tanie linie lotnicze jak Wizz Air czy Ryanair. Oferują rozwiązania tanie choć nietypowe, gdyż lot z Gdańska do Warszawy może odbyć się przez Sztokholm. Dla wielu takie rozwiązanie może wydawać się dziwne, lecz tanie bilety lotnicze i sprawdzeni przewoźnicy z pewnością przekonają wielu pasażerów.

    Sztokholm to największe i jedno z najpiękniejszych miast Szwecji, które funkcjonuje jako stolica. Do głównych atrakcji turystycznych należy Pałac Królewski, Ratusz, Muzeum Okrętu Vasa, a także Skansen w Sztokholmie. Miasto to może poszczycić się licznymi muzeami. Popularność turystyczna sprawia, że buduje się tu coraz więcej hoteli i miejsc wypoczynkowych.