• Travelport i Air Canada zawarły wieloletnią umowę

  Date: 2011.03.10 | Category: Połączenia lotnicze | Tags: ,

  Narodowa linia lotnicza Kanady czyli Air Canada podpisała nową umowę z dostawcą usług dla światowej branży turystycznej, którym jest firma Travelport, Firma ta obsługuje systemy dystrybucji globalnej Apollo, Galileo i Worldspan (GDS).

  Air Canada

  Dzięki temu porozumieniu kanadyjska linia lotnicza Air Canada swoim klientom zapewni i ułatwi dostęp do wszystkich oferowanych taryf, oraz miejsc i usług dodatkowych oferowanych przez Air Canada. W umowie zawarte są takie taryfy jak: Air Canada Flight Pass i Tango, Tango Plus, Latitude oraz Executive, Ponadto w wyniku porozumienia możliwy stanie się zakup dodatkowych usług jak na przykład indywidualny wybór miejsca w samolocie oczywiście za dopłata, czy posiłki pre-paid a także dostęp do saloników Maple Leat Lounge.

  Już w Polowie bieżącego roku przedsiębiorstwo Travelport wprowadzi w całej Kanadzie nową wersje programu Travelport Agencia, jak tłumaczy rzecznik firmy jest to desktopowe narzędzie informatyczne dla biur podróży, zaprojektowane specjalnie dla potrzeb rynku kanadyjskiego, pozwalające łączyć treści tradycyjne i usługi dodatkowe pochodzące z wielu źródeł, w tym z systemu GDS Travelport współpracującego z aplikacją ac2u API linii lotniczej Air Canada. Inna wersja Travelport – Universal Desktop, obecnie testowana jest w Australii z niemałymi sukcesami, wersja ta będzie kolejnym sposobem udostępnienia pełnych zasobów i produktów Air Canada klientom Travelport poza Kanadą.

  Linia lotnicza Air Canada powstała w 1937 roku w Montrealu, gdzie główna siedziba znajduje się do dzisiaj, w roku 1064 spółka została narodową linią kanady. We flocie kanadyjskiego przewoźnika znajduje się obecnie 332 samoloty, z wynikiem tym Air Canada plasuje się na 8 miejscu w światowym rankingu pod względem rozmiarów floty. Siatka połączeń tych linii obejmuje ponad 240 destynacji, a swój rekord, tj. 34 mln przewiezionych pasażerów pobiła w roku 2006. Ponadto linia ta jest członkiem i jednym z założycieli sojuszu Star Alliance.