• Wczasy w Chinach już od czerwca z Lotem

  Date: 2012.08.17 | Category: Podróże | Tags: ,,,,

  Chiny to kraj, który od wieków zachwycał Europejczyków. To tutaj powstały najdelikatniejsze tkaniny, starożytne pismo a także religia i filozofia, która dała początek wielu nurtom. Na wschodzie Chin znajdują się głównie tereny nizinne. Na północy znów leży pustynia Gobi. Generalnie Chiny są bardzo zróżnicowanym krajem. Przede wszystkim turystów zachwyca tu baśniowa przyroda. Na terenie Chin znajduje się kilkaset parków narodowych z bardzo bogatą fauną i florą. Do najważniejszych gatunków należy panda a także tygrys Chiński.

  Chiny - Pekin

  Pekin

  Do najczęściej odwiedzanych miast Chin należy Pekin położony w delcie rzeki Jangcy. Pekin to drugie po Szanghaju miasto w tym kraju, które jako stolica pełni ważny ośrodek kultury i nauki. Miasto jest bardzo kontrastowe. Z jednej strony są to chińskie zabytki, z drugiej nowoczesne metropolie z centrami biznesowymi i hotelami. Najważniejsze zabytki to Pałac Letni, Zakazane miasto, a także Świątynia Nieba.

  Bilety lotnicze do Pekinu

  Mimo że od nowego okresu wiosennego Lot zwiększa częstotliwość na wielu kierunkach, Pekin jest jednym z najważniejszych kierunków tego roku. Loty ruszają już od 29 maja a bilety lotnicze są już w sprzedaży. Pekin to nie tylko bardzo duże centrum turystyczne, ale także i wielki ośrodek biznesowy. Dlatego Lot wprowadzając ten kierunek może liczyć na ogromne powodzenie. Lot wprowadzając połączenie z Pekinem zrezygnował z kursów do Hanoi, gdyż te okazało się niezbyt rentowne w klasie biznes, na której się najwięcej zarabia. Lot na tę trasę przeznacza swoje nowe samoloty. W tym roku we flocie Lotu zostaną powitane dwa nowe boeingi Dreamlinery, które są uważane za najbardziej nowoczesne pod względem technologicznym. Nowe samoloty ograniczą hałas i przedostawanie się spalin do atmosfery. Ponadto będą oferowały bardzo wysoką jakość usług. Nowe maszyny mają także pochłaniać mniej paliwa, dlatego przeznaczone są na trasy długodystansowe.

  Lot rozwija się w szybkim tempie. Jeszcze w tym roku ma nastąpić prywatyzacja polskich linii lotniczych, lecz na razie oficjalnie nie podano głównego inwestora.

  Chiny - Pekin