• Włoskie marzenie z Ryanairem

    Date: 2012.06.08 | Category: Podróże | Tags: ,,,,,,

    WłochyRyanair to najbardziej znany przedstawiciel taniego latania. Tanie loty, promocje i obniżki to znak szczególny tej linii lotniczej. Na stronie linii można także dokonać rezerwacji hotelu a także transferu z lotniska do centrum miasta. Jako tania linia lotnicza, Ryanair wybiera mniejsze porty zlokalizowane na obrzeżach miasta, gdyż celem tej linii jest maksymalne obniżenie kosztów podróży. Sam przelot jest bardzo tani, natomiast wszystkie inne usługi są dodatkowo płatne.

    Obecnie Ryanair oferuje mnóstwo promocji. Najczęściej sprzedaje tanio bilety lotnicze Ryanair do Pizy i Wenecji. Tanie loty do Pizy są realizowane z Krakowa, natomiast do Wenecji z portu lotniczego we Wrocławiu.

    WłochyWenecja uważana jest po Rzymie za najpiękniejsze miasto we Włoszech. Starówka miasta na wodzie w całości zapisana jest na światowej liście dziedzictwa Unesco. Najczęściej turyści zwiedzają miasto pływając gondolami po zakamarkach Wenecji. Turyści na pamiątki kupują maski weneckie a także wiele innych gadżetów, które symbolizują słynny wenecki karnawał. Z kolei Piza przyciąga przede wszystkim krzywą wieżą, której nachylenie nawet w pewnym momencie stało się niebezpieczne i zwiedzanie wieży było zakazane dla turystów. Obecnie wieża już jest zabezpieczona i oddana do użytku. Włochy mają swój niepowtarzalny klimat. Praktycznie wszystkie włoskie miasta słyną z innej, uroczej atmosfery. Przede wszystkim atrybutem Włoch jest smakowita, przepyszna kuchnia – słynna na całym świecie.

    W maju z Ryanairem możemy wybrać się także na hiszpańskie wybrzeża Costa Brava. Dzikie wybrzeże jeszcze wiele lat wstecz było tylko bezludnym obszarem porośniętym dziką roślinnością. Obecnie nie ma śladu po dawnej dzikości a cały obszar zastawiają hotele z opcjami all inclusive a także kompleksy wypoczynkowe. Costa Brava tętni życiem całą dobę. Jest tu mnóstwo dyskotek, pubów, przepiękne, złociste plaże a także możliwość uprawiania sportów wodnych. Bilety lotnicze na Costa Brava kupimy już w cenie 122 złotych w obydwie strony. Ryanair lata na Costa Brava aż z trzech portów lotniczych: w Rzeszowie, Bydgoszczy i we Wrocławiu.