• Z easyJet na wakacje

  Date: 2013.04.04 | Category: Linie lotnicze | Tags: ,,

  easyJetChwalona za miłą obsługę i całkiem niskie ceny biletów lotniczych, jedna z największych tanich linii lotniczych Europy, angielski przewoźnik easyJet, zamierza od 19 maja 2013 roku zwiększyć częstotliwość przelotów z Londynu Gatwick do Kopenhagi. Z brytyjskiej stolicy do duńskiej easyJet będzie oferował od poniedziałku do piątku cztery loty dziennie oraz w niedziele i w soboty realizować będzie w ciągu dnia trzy rejsy. Poza tym przewoźnik ogłosił uruchomienie w zbliżającym się sezonie letnim z lotniska Londyn Luton, dwóch nowych połączeń do Grecji i Włoch. 26 kwietnia 2013 roku wystartuje on z Londynu Luton na grecką wyspę Mykonos, na którą z brytyjskiej stolicy będzie kursował dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki. Z kolei od 15 maja 2013 roku linie te będą odbywały dwa razy w tygodniu, w środy i soboty, rejsy na drugą pod względem wielkości śródziemnomorską wyspę, włoską Sardynię. easyJet połączy Londyn tanimi lotami z portem lotniczym Olbii. Oba kierunki niskobudżetowy przewoźnik obsługiwać będzie samolotami typu Airbus A319.

  Sardynia na wakacje

  Cale wybrzeże Sardynii wypełniają nadmorskie kąpieliska. Plaże ich są do wyboru, w zależności od regionu, albo kamieniste, albo piaszczyste lub też białe, karmelowe, jak również czerwone. Opływające Sardynię wody są czyste i mienią się kolorami od zielonego, przez lazur po szmaragd. Wiele sardyńskich plaż otaczają klify, często z jaskiniami, a część z nich dostępna jest wyłącznie od strony morza. Mieszkający na Półwyspie Apenińskim Włosi uważają plażę wyspy za najpiękniejsze w całych Włoszech, a niektórzy są zdania, że i najpiękniejsze na całym świecie. Tymi naj są przede wszystkim te niezagospodarowane turystycznie. Ukrywają się one w małych zatoczkach dzikich zakątków, do których najczęściej jedyną drogą jest właśnie ta od strony morza. Sardynia jest wyspą o panoramicznych trasach, o czym się przekonamy objeżdżają ją wynajętym samochodem. Sardynia turystów z całego świata zachwyca nie tylko malowniczymi pejzażami, śródziemnomorskim klimatem i wspaniałymi plażami, ale również niezliczonymi zabytkami historycznymi, a nawet i prehistorycznymi.

  Urlop na Mykonosie

  Mykonos śmiało można zakwalifikować do jednej z najbardziej pocztówkowych wysp Grecji. Jest nieduża, nie za górzysta, a swoją popularność zawdzięcza wspaniałym plażom, z których dwie uznane zostały za rajskie. Stolicą wyspy jest miasto Mykonos. Im dalej od niego, tym plaża są przyjemniejsze. Jak większość śródziemnomorskich miast, tak i w krajobrazie Mykonosu dominują bogato ukwiecone małe białe domki, często z czerwonymi dachami i okiennicami. Atrakcją stolicy wyspy są jej stare budowle oraz skupiające pamiętające epokę mykeńską eksponaty muzealne. Rozpoznawalnym elementem krajobrazu miasta są XVI-wieczne wiatraki. Na Mykonosie nie sposób jest się nudzić. Nie brakuje na wyspie wszelkiego rodzaju rozrywek. Na imprezowiczów na przykład czekają świetne dyskoteki. Mykonos bywa nawet nazywane grecką Ibizą.